S cieľom uľahčiť užívateľom používať naše webové stránky využívame cookies, vďaka ktorým vám môžeme poskytovať individuálne informácie o našich výrobkoch pre marketingové účely. Kliknutím na tlačidlo „Potvrdiť“ alebo akýkoľvek odkaz mimo túto lištu súhlasíte aj s využívaním cookies a odovzdaním údajov o správaní na webe pre zobrazenie cielenej reklamy na sociálnych sieťach a v reklamných sieťach na ďalších weboch. Personalizáciu a cielenú reklamu si môžete kedykoľvek vypnúť v nastavení vášho prehliadača.

11 tipov ako nosiť brošne na rôzne spôsoby

12.04.2023

Často sa stretávame s vetou: "Tie vaše brošne sú krásne, ale ja to neviem nosiť." Brošne však celkovo posledné roky slávia svoj comeback a už dávno neplatí, že si ich môžete pripnúť iba na sveter. Skvelo oživia akékoľvek jednoduché oblečenie a môžete nimi vyjadriť svoju osobnosť a skvele variovať kapsulový šatník.

Pôvod brošní ako funkčného doplnku sa datuje až do doby bronzovej kedy slúžili na zopnutie kusov látok a boli vyrobené z dreva, kostí či parožia. Časom sa brošne začali vyrábať z drahých kovov a kameňov a boli symbolom spoločenského postavenia a výsadou tých najbohatších. Dnes si už brošne našťastie môže dovoliť nosiť každý. Preto sme pre vás pripravili pár tipov ako tento najviac variabilný doplnok nosiť.

1. Sveter

Asi najklasickejší spôsob nosenia brošne je jej pripnutie na sveter, kde v zimných a jesenných mesiacoch oživíte jednoduché kúsky oblečenia. 

Handmade korálková brošňa

2. Límec saka či kabáta

Tento štýl nosenia brošne je veľmi praktický aj pri ťažších brošniach, ktoré by na svetri padali či ho deformovali. Pokojne môžete skombinovať aj viacero brošní a vytvoriť zaujímavý styling.

Handmade korálková brošňa

3. Golier

Umiestnite brošňu pod golier blúzky či košele ako ústredný kúsok. Dodá to eleganciu a štýl aj obyčajnej bielej blúzke. 

Handmade korálková brošňa

4. Výstrih


Pripite brošňu na Véčkový výstrih, môžete ho tým skorigovať aby bolo vidieť iba toľko koľko chcete ukázať alebo ju využite iba ako dekoratívny prvok.

Handmade korálková brošňa

5. Náhrdelník

Stačí ak brošňovým zapínaním prevlečiete šnúrku či pevnejšiu retiazku a vytvoríte si náhrdelník.

Handmade korálková brošňa

6. Pás

Jednoduchým šatám dodáte šmrnc umiestnením brošne ako ústredného prvku na pás. Zároveň tým zvýrazníte siluetu a vyzdvihnete svoju ženskosť.

Handmade korálková brošňa

7. Manžety 

Menšie brošne viete pripnúť aj na manžety košele alebo si môžete vyhrnúť dlhšie rukávy na svetri či tričku a zafixovať ich brošňou. 

Handmade korálková brošňa

8. Šál

V chladnejších mesiacoch môžete brošňou zabezpečiť aby konce šálu držali na mieste alebo ho len jednoducho odekorovať.

Handmade korálková brošňa

9. Kabelka

Pripnutím brošne na jednoduchú kabelku či na ramienko kabelky môžete dodať tomuto kúsku úplne nový rozmer a využiť kabelku na rôzne príležitosti. 

Handmade korálková brošňa

10. Klobúk či čiapka

Či sa rozhodnete oživiť pletenú čiapku či letný alebo formálnejší klobúk, určite neurobíte krok vedľa. 

Handmade korálková brošňa

11. Vlasy

Brošňa môže byť aj skvelý doplnok do vlasov, môžete ju pripnúť na gumičku, čelenku či len tak zakomponovať do vrkoča. Takto je skvelým doplnkom aj na svadbu či inú formálnu príležitosť.

Handmade korálková brošňa

Budeme rady, ak vás niektorý z týchto tipov inšpiruje a rozhodnete sa oživiť svoj šatník brošňami.

NGNlMjIw