Pri výbere šperkov samozrejme tiež záleží na tom, čo máte na sebe oblečené. Konkrétne náhrdelníky je dobré prispôsobiť typu trička a výstrihu, aby sa spolu "nebili" a aby náhrdelník vynikol a urobil ten správny efekt. Taktiež je dobre známou radou, že ak ste silnejšej postavy, mali by ste sa vyhnúť okrúhlym a oblým šperkom a vyhľadávať skôr podlhovasté náhrdelníky, ktoré predĺžia líniu tela.


Náhrdelníky k typom výstrihov

 

Ako si správne vybrať náhrdelník


Nie každej tvári sa hodí rovnaký typ náušníc. Preto sa môže stať, že stretnete kamarátku a obdivujete jej náušnice a následne ak si ich vyskúšate vy, máte pocit, že už nie sú tak skvelé ako sa vám zdalo. Môže to byť práve rozdielnosťou čŕt vašich tvárí. Preto sme spísali tabuľku, akému typu tváre sa aký druh náušníc hodí. Takto môžete často aj správnym výberom náušníc korigovať svoje nedostatky.


Ako si správne vybrať náušnice podľa typu tváre


Nakupovanie šperkov cez internet môže byť zradné, hlavne keď neviete akú veľkosť si objednať. Ak objednávate náramok ako darček a nemôžete obdarovanému kvôli prekvapeniu odmerať zápästie, pripravili sme pre vás tabuľku, ktorá vám to uľahčí.


tabuľka veľkostí náramkov


Pri náhrdelníkoch je to podobné, väčšinou sa vám asi nechce behať s metrom a nejakou šnúrkou, aby ste vedeli akú dĺžku potrebujete. Preto je tu tento jednoduchý a skvelý pomocník:


Tabuľka dĺžok náhrdelníkov

 

A na záver pamätajte na túto vec:

 

Citát o šperkoch