S cieľom uľahčiť užívateľom používať naše webové stránky využívame cookies, vďaka ktorým vám môžeme poskytovať individuálne informácie o našich výrobkoch pre marketingové účely. Kliknutím na tlačidlo „Potvrdiť“ alebo akýkoľvek odkaz mimo túto lištu súhlasíte aj s využívaním cookies a odovzdaním údajov o správaní na webe pre zobrazenie cielenej reklamy na sociálnych sieťach a v reklamných sieťach na ďalších weboch. Personalizáciu a cielenú reklamu si môžete kedykoľvek vypnúť v nastavení vášho prehliadača.

Tipy na uskladnenie šperkov pomocou upcyklovania vecí z domácnosti

03.11.2021

Tipy na uskladnenie šperkov pomocou upcyklovania vecí z domácnosti

Ak patríte medzi tie z nás, ktoré nikdy nemajú dosť šperkov a už nevedia kam ich ukladať, prinášame vám zopár nápadov ako si vytvoriť úložný priestor na šperky z bežne dostupných vecí v domácnosti.

Takto viete dať druhú šancu veciam, ktoré by ste inak možno vyhodili a šperky môžete mať uložené prehľadne čo vám ušetrí čas ráno pri voľbe doplnkov. Okrem toho, ak máte šperky a bižutériu roztriedené a úhladne uložené, predlžujete tým aj ich živostnosť - nepoškriabu sa navzájom, nezamotajú sa vám retiazky a podobne.

Ako prvé sme na visiace náušnice použili staré strúhadlo. Má veľa otvorov, kde sa dajú náušnice uložiť a ak by ste ho natreli farbou hodiacou sa k vášmu interiéru, nemuselo by zostať ani uložené v skrini. Na rukoväť si môžete ešte napríklad pripevniť zrkadielko z použitej sady očných tieňov a ráno si rovno skontrolovať, či sa vám vybrané náušnice hodia k make-upu.  

Upcyklované nápady na uskladnenie šperkov

Na napichovacie náušnice alebo menšie visiace, môže poslúžiť vyradený badmintonový košík. Pohodlne sa zmestí kamkoľvek, dokonca aj do batožiny, ak by ste si potrebovali šperky zobrať na cesty. 

Ako uskladniť šperky

Ak máte neustále zamotané náhrdelníky v krabičke, skvelým riešením je vešiak. Môžete ho mať v skrini vedľa oblečenia a ak by ste tavnou pištoľou urobili na vešiak "priehradky" alebo oddeľovače na každý náhrdelník, zaručene by sa vám už nezamotali. 

Upcyklované stojany na šperky

Vešiak sa dá využiť aj na náušnice. Čipku či kúsok redšie tkaného textilu z vyradeného oblečenia upevníte na oboch koncoch tavnou pištoľou a už len ukladáte náušnice. Nápad môžete prepojiť aj s tým vyššie a máte úložisko na náušnice aj náhrdelníky zároveň.

Upcyklovaný stojan na náušnice

Na náramky a prívesky môže poslúžiť menšia sklenená fľaška, tí kreatívnejší si ju môžu pomaľovať alebo ozdobiť.

Upcyklovaný stojan na náramky

Darčeková krabička bude tiež skvelým pomocníkom ak si do nej z kartónu vyrobíte a nalepíte priečinky, ktorými jednotlivé šperky oddelíte. 

Upcyklovaná krabička na šperky

Jedným z rýchlych a jednoduchých riešení na napichovacie náušnice, pokiaľ nemáte doma nič iné je kúsok kartónu alebo pevnejšia pohľadnica, do ktorej urobíte ihlou dierky podľa potreby. 

Upcyklovaný stojan na náušnice

Z plastovej fľaše viete vyrobiť otočný stojan na naozaj veľké množstvo visiacich náušníc. Stačí k tomu zapaľovač či sviečka a ihla. Nahriatou ihlou urobíte po obvode dierky a stojan je v podstate hotový. Pre krajší vzhľad ho môžete namaľovať a pre lepšiu stabilitu doňho nasypte zopár kamienkov. Na vrchnú časť sa vám zmestí aj niekoľko tenších náramkov. 

 

Upcyklovaný stojan na náušnice

Ak máte aj vy doma nejaké upcyklované stojany na šperky, budeme rady, ak sa nimi pochválite. 

ZGNmYW